As Aden Appraisal

With our experience in the real estate sector; we provide world-class independent, impartial, scientific services in valuation, consultancy, best use survey project valuation, market researc

En Verimli ve En İyi Kullanım Analizi

EN VERİMLİ VE EN İYİ KULLANIM ANALİZİ

Bir gayrimenkulün en verimli ve en iyi kullanımı, o gayrimenkul için geçerli yasal, fiziksel ve finansal durumlara göre mümkün olup en yüksek getiriyi sağlayacak kullanımı ifade etmektedir.

Şirketimiz tarafından hazırlanan en verimli ve en iyi kullanım raporlarında, bu kullanımın tespiti için detaylı bir pazar analizi yapılıp bölgenin ihtiyacı da belirlenmektedir. Buradan elde edilecek sonuca göre önerilecek projenin sahip olacağı fonksiyonların proje içerisindeki konumu, alanı, oranının detaylandırıldığı mimari konsept alternatifi ile bu fonksiyonların satış fiyatı ve projeksiyonu ortaya konarak, önerilen projenin nakit akışı oluşturulmaktadır. Nakit akışında, proje için öngörülen maliyetler de dikkate alınmaktadır.

Şirketimizin hazırladığı en verimli ve en iyi kullanım analizi raporları, yalnızca üzerinde proje geliştirilecek boş arsalar için yapılmamakta, mevcut yapıların en verimli ve en iyi kullanımına göre yeniden fonksiyonlandırılması için de hazırlanmaktadır. Burada da mevcut yapıda yapılması gereken düzenlemeler ve bunun karşılığındaki maliyet de dikkate alınarak, yapılan pazar analizleri sonucunda önerilen en verimli ve en iyi kullanımın nakit akışı oluşturulmaktadır.

Scroll to top
en_USEN
Whatsapp
How can we help you?
How can we help you?