Aden Değerleme

Gayrimenkul sektöründeki tecrübemizle; değerleme, danışmanlık, en iyi kullanım etüdü, proje değerleme, piyasa araştırmaları konularında, dünya standartlarında bağımsız, tarafsız, bilimsel hizmet vermekteyiz.

Sigorta Değerlemesi ve Sigorta Riskleri Analizi

SİGORTA DEĞERLEMESİ VE SİGORTA RİSKLERİ ANALİZİ

Sigorta şirketleri, gayrimenkul ve makine bedellerini dikkate alarak sigorta poliçelerini oluşturmaktadır. Bu noktada gayrimenkul ve makinelerin güncel bedellerinin belirlenmiş olması önem taşımaktadır. Özellikle sigortalanacak varlığın eski olması, kurla beraber önemli değişikliklerin yaşanacağı makineleri kapsaması gibi durumlarda değerlemeye daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

Şirketimiz, sigorta amaçlı hazırladığı değerleme raporlarında ayrıca sigorta kapsamına alınan varlığın karşılaşabileceği riskler ve risk azaltıcı unsurları tespit ederek sigorta şirketinin yapacağı risk analizlerine de destek olabilmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Gayrimenkul el değiştirmesinde, alım-satım fiyatlarının belirlenmesinde, gayrimenkul karşılığı teminat amaçlı kredi işlemlerinde, kiralama amacıyla değer tespitini ölçmede, sigorta işlemlerinde, vergi ve kamu yararı için yapılan istimlak gibi işlemlerde ihtiyaç vardır.

Gayrimenkul değerleme kuruluşu tarafından değerleme kadrosunda gayrimenkul değerlemesi yapmak üzere tam zamanlı olarak istihdam edilen veya sözleşme imzalamak suretiyle kuruluşa dışarıdan değerleme hizmeti sağlayan, asgari 4 yıllık üniversite mezunu, gayrimenkul değerlemesi alanında en az 3 yıllık tecrübesi bulunan ve Kurulca verilen “Gayrimenkul Değerleme Lisansı”na sahip olan gerçek kişilere “Gayrimenkul Değerleme Uzmanı” denir.

Arsa ve arazi sahipleri, ticari amaçlı yapı (büro, ofis, dükkân, bina, site, vb.) sahipleri, konut, villa, müstakil ev, gibi ikamet amaçlı yapı sahipleri, alışveriş merkezleri, yönetim ve ticaret merkezleri, plaza, otel, konaklama tesisleri sahipleri, hastane, poliklinik gibi bütün taşınmaz varlıkların sahipleri ve satın almak isteyenler içindir. 

Scroll to top
de_DE_formalDE
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?