Aden Değerleme

Gayrimenkul sektöründeki tecrübemizle; değerleme, danışmanlık, en iyi kullanım etüdü, proje değerleme, piyasa araştırmaları konularında, dünya standartlarında bağımsız, tarafsız, bilimsel hizmet vermekteyiz.

Makine-Ekipman, Tesis, Taşıt ve Diğer Duran Varlıkların Değerlemesi

MAKİNE-EKİPMAN, TESİS, TAŞIT VE DİĞER DURAN VARLIKLARIN DEĞERLEMESİ

Makine değerlemesine, yatırımların ve bilançoda yer alan duran varlıkların güncel değerinin tespiti, Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına uyum, kredibiliteye olan katkıları ve alınacak finansal kararlarda büyük önem taşımasından ötürü ihtiyaç duyulmaktadır.

Makine değerleme çalışması, yatırımları içerisinde makine, hat, ekipman, demirbaş vb. duran varlıklara sahip olan/olacak tüm şirketler için gerekli ve önemlidir.

Şirketimiz, endüstriyel üretime konu tüm sektörlerde yer alan makine-ekipmanla birlikte otomotiv sanayii, sağlık ve ilaç, taşımacılık ve lojistik, turizm ve teknoloji şirketlerinin bünyesinde yer alan tüm maddi duran varlıkların bir bütün olarak yerinde değerlendirilerek değerleme raporu hazırlanmasının yanında, iş makinelerinin değerleme raporları ile yenilenebilir ve termik tesislerin değerlemesi konusunda hizmet vermektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Yatırımların ve bilançoda yer alan duran varlıkların güncel değerinin tespiti, Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına uyum, kredibiliteye olan katkıları ve alınacak finansal kararlarda büyük önem taşımasından ötürü ihtiyaç vardır.

Sermaye piyasasında yetkilendirilen gayrimenkul değerleme kuruluşlarında tam zamanlı olarak istihdam edilen üniversitelerin 4 yıllık “Makine Mühendisliği” bölümünden mezun olmuş Sermaye Piyasası Kurul’unun düzenlemeleri çerçevesinde “Gayrimenkul Değerleme Lisansı”na ve “Mesleki Tecrübe Belgesi” ne sahip olan kişilere “Makine Değerleme Uzmanı” denmektedir.

Yatırımları içerisinde makine, hat, ekipman, taşıt araçları, demirbaş vb. duran varlıklara sahip olan/olacak tüm şirketler makine değerlemeye ihtiyaç duymaktadır.

Başa dön
tr_TRTR
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?