Aden Değerleme

Gayrimenkul sektöründeki tecrübemizle; değerleme, danışmanlık, en iyi kullanım etüdü, proje değerleme, piyasa araştırmaları konularında, dünya standartlarında bağımsız, tarafsız, bilimsel hizmet vermekteyiz.

GAYRİMENKUL YÖNETİMİ VE PROJE DANIŞMANLIĞI

Gayrimenkul piyasasında mülk sahiplerinin ihtiyaç duyduğu gayrimenkul yönetimi ve proje danışmanlığı hizmeti, sürecin en başından sonuna kadar titizlikle ve dikkatle gidildiği sürece oldukça başarılı işler yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.  Gayrimenkul yönetimi dediğimiz kısım özetle, yatırım amacıyla elde edilmiş mülklerin gayrimenkul sahipleri için en kârlı hale nasıl getirileceğinin profesyonel çalışmalarla belirlenmesidir.

Yatırımcıların detaylı ve sektöre hakim olmadan düşünemedikleri noktada, gayrimenkul piyasasının içerisinde olan ve yönetim kısmını iyi idare eden firmalar ve bireysel uzmanlardan yardım alınabilmektedir. Böylelikle bu yardım sayesinde hem piyasa dinamiklerine daha hakim olunmakta, mülk içerisinde bir kiracı varsa ya da aranıyorsa bu süreçlerin maddi olarak daha iyi değerlendirilebilmesi sağlanmakta, mülkle alakalı herhangi bir sorunda mülk sahibinin hukuki olarak doğru adımlar atabilmesinde; kısaca hem yasal hem finansal hem de onarımsal olarak gayrimenkul yönetimi süreçleri içerisinde başarı sağlanmaktadır.

Bir gayrimenkul üzerinden gayrimenkul yönetimi yapılırken;

 • Bu mülkün bulunduğu bölgenin demografik yapısının ne olduğu,
 • Sosyo-ekonomik durumları,
 • Pazar araştırması,
 • Finansal olarak analizler,
 • Bölgenin arz-talep durumunun analiz edilmesi,
 • Bölgede en uygun yatırım aracı olacak gayrimenkul türü,
 • Fizibilite ile ilgili çalışmalar,
 • Hangi gayrimenkul türünün en iyi yatırım aracı olacağının belirlenmesi,
 • Bölgede yatırım konusuyla ilgilenen kitlenin incelenmesi,
 • Bölgedeki yapım aşamasında olan altyapı projelerinin analiz edilmesi,
 • Bölgede genel olarak alınan kira ve işletme gelirlerinin araştırılması gibi maddelerin ve ilgili alt başlıklarının araştırılması detaylı bir biçimde yapılarak yönetim süreci devam ettirilir.

GAYRİMENKUL PROJE DANIŞMANLIĞI NELERİ KAPSAR?

Gayrimenkul proje danışmanlığı süreçleri, bir mülkün hem yatırımcısı, hem geliştiricisi hem de kullanıcısı için pek çok yönden en önemli süreçler olarak bilinir. Gayrimenkulün teknik açıdan, sosyal açıdan, ekonomik açıdan, finansal açıdan ve hukuki açıdan ne durumda olduğunun belirlenmesi ve daha detaylı analizlerin yapılması verilen bu danışmanlıklar kapsamındadır.

Bir gayrimenkule ait projelendirme süreci öncelikle bu projenin geliştirilmesi, fikir olarak ortaya konması, analiz edilmesi, uygulamasının tamamlanması ve uygulamadan sonra geliştirilmeye devam edilecek faktörlerin bir araya getirilmesi şeklinde çoklu bir yapıya sahiptir. Yapılacak proje danışmanlığında proje değerleme çalışmaları kapsamında konuyla ilgili mevzuatlara hakim, uygulama esaslarını bilen kurumlar ve danışmanlar yer almaktadır.

Gayrimenkul proje değerleme yapılırken hem yatırımcı hem de geliştirici için önemli olan birtakım durumlar söz konusudur. Çünkü bazı etmenlerin önemine göre yatırımcılar bu projelerde yer almak isteyip istemediklerine karar vermektedirler. Buna göre gayrimenkulle ilgili fizibilite analizlerinin yapılması, yapılacak olan yatırımın yatırımcıyla geri dönüşünün ne kadar sürede olacağı, kâr olarak nasıl bir getiri sağlayacağı, projenin hedef kitlenin taleplerine ne kadar uygun olup olmadığı, projenin ne kadar verimli olacağı ya da planlanan projenin ne derece yapılabilir olduğunu gösteren çözümlemeler söz konusu edilmektedir.

Gayrimenkul yönetimi ve proje danışmanlığı işinde, Gayrimenkul Değerleme Uzmanı danışmanlığına başvurulmasının, yatırımcı ve karar vericilerin karar süreçlerinde işini oldukça kolaylaştırdığı bilinmektedir.

GAYRİMENKUL YÖNETİMİ VE PROJE DANIŞMANLIĞI
Scroll to top
de_DE_formalDE
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?