Aden Değerleme

Gayrimenkul sektöründeki tecrübemizle; değerleme, danışmanlık, en iyi kullanım etüdü, proje değerleme, piyasa araştırmaları konularında, dünya standartlarında bağımsız, tarafsız, bilimsel hizmet vermekteyiz.

İmar Barış Danışmanlığı

İMAR BARIŞI DANIŞMANLIĞI

İmar Barışı, 3194 sayılı İmar Kanunu’na ilave edilen geçici 16. Maddesi uyarınca hayata geçirilmiş; buna göre imar kanununa göre aykırılığı olan, ruhsatsız veya ruhsat dışı uygulamaları olan yapıların kayıt altına alınabilmesi için 31.12.2017 tarihinden önce inşa edilmiş olan yapı maliklerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve yetkilendireceği kurum ve kuruluşlara 31.10.2018 tarihine kadar başvurulması halinde yapılacak işlemlere göre, kanun kapsamında belirtilen şartların yerine getirilmesi ve en son olarak 31.12.2018 tarihine kadar kayıt bedelinin ödenmesi halinde Yapı Kayıt Belgesi verilmesi amaçlanmıştır.

2018 sonu itibariyle süre uzatımına gidilerek başvuru tarihi 15.06.2019; Yapı Kayıt Belgesi ödemeleri için ise son tarihi 30.06.2019 olarak belirlenmiştir. Aden Değerleme bu aşamalarda iş ortağı olan harita firması ile birlikte ölçme, hesap gibi alanlarda da profesyonel imar barışı danışmanlığı sağlamaktadır.

İMAR BARIŞI DANIŞMANLIĞI

  • Yapıların, kayıt altına alınması ile birlikte yasal bir statü kazanacak olması,
  • Alınan para ve yıkım cezalarının (encümen kararları ile) iptal edilecek olması,
  • İmar barışı ile yasal statü kazanan yapıların banka kredilerine uygun hale gelecek olması,
  • Ticari mülklerde iş yeri açma ruhsatlarının alınabilecek olması,
  • Yapı değerinin yükselecek olması.
Scroll to top
arAR
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?