Aden Değerleme

Gayrimenkul sektöründeki tecrübemizle; değerleme, danışmanlık, en iyi kullanım etüdü, proje değerleme, piyasa araştırmaları konularında, dünya standartlarında bağımsız, tarafsız, bilimsel hizmet vermekteyiz.

Gayrimenkul Değerleme

GAYRİMENKUL DEĞERLEME

Gayrimenkul değerleme, değerleme uzmanı tarafınca tüzel ya da gerçek kişi veya kamu kurum kuruluşlarına ait olan gayrimenkullerin yürürlükte bulunan mevzuat kuralları çerçevesinde, gayrimenkul için en uygun değerleme yönteminin seçilerek, bağımsız ve tarafsız olarak, belirli bir tarihteki değer takdirinin yapılması ve değerleme raporunun hazırlanmasıdır.

Gayrimenkul değerleme, satış ve kiralama işlemleri için doğru değerin belirlenmesi ihtiyacı, hukuki işlemler, ihaleler, şirketlerin bağımsız denetim ve finansal raporlama süreçleri, şirket birleşme ve alım-satımları, yatırım kararları ve bunun gibi daha birçok farklı ihtiyaçta kişi ve kurumlara yol gösterici olmaktadır.

Şirketimiz, gayrimenkul değerleme kapsamında yurt içi ve yurt dışında konut, ofis-iş merkezi, arsa-arazi, alışveriş merkezi, sanayi, sağlık, turizm, spor, eğitim, akaryakıt tesisi, rekreasyon alanı, istasyon ve havalimanı, liman-marina gibi her tür gayrimenkul için ve bunlar dışında gayrimenkule dayalı hak ve faydalar için gayrimenkul değerleme kapsamında rapor hazırlayabilmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Gayrimenkul el değiştirmesinde, alım-satım fiyatlarının belirlenmesinde, gayrimenkul karşılığı teminat amaçlı kredi işlemlerinde, kiralama amacıyla değer tespitini ölçmede, sigorta işlemlerinde, vergi ve kamu yararı için yapılan istimlak gibi işlemlerde ihtiyaç vardır.

Gayrimenkul değerleme kuruluşu tarafından değerleme kadrosunda gayrimenkul değerlemesi yapmak üzere tam zamanlı olarak istihdam edilen veya sözleşme imzalamak suretiyle kuruluşa dışarıdan değerleme hizmeti sağlayan, asgari 4 yıllık üniversite mezunu, gayrimenkul değerlemesi alanında en az 3 yıllık tecrübesi bulunan ve Kurulca verilen “Gayrimenkul Değerleme Lisansı”na sahip olan gerçek kişilere “Gayrimenkul Değerleme Uzmanı” denir.

Arsa ve arazi sahipleri, ticari amaçlı yapı (büro, ofis, dükkân, bina, site, vb.) sahipleri, konut, villa, müstakil ev, gibi ikamet amaçlı yapı sahipleri, alışveriş merkezleri, yönetim ve ticaret merkezleri, plaza, otel, konaklama tesisleri sahipleri, hastane, poliklinik gibi bütün taşınmaz varlıkların sahipleri ve satın almak isteyenler içindir. 

Scroll to top
arAR
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?