Aden Değerleme

Gayrimenkul sektöründeki tecrübemizle; değerleme, danışmanlık, en iyi kullanım etüdü, proje değerleme, piyasa araştırmaları konularında, dünya standartlarında bağımsız, tarafsız, bilimsel hizmet vermekteyiz.

ULUSLARARASI GAYRİMENKUL YATIRIM DANIŞMANLIĞI

Yatırım konusunda hem yurt içinde hem de yurt dışında değerlendirilebilecek pek çok fırsat ortaya çıkabilmektedir. Uluslararası gayrimenkul yatırım danışmanlığı ortaya çıkan bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirip kâr elde edebilmek için alınan hizmetler bütünüdür. Normal şartlarda gayrimenkul piyasasında alım işleri, kiralama işleri ya da satım işleri söz konusu olduğunda bu süreçlerin başarılı geçirilebilmesi için bu tip danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Böylelikle söz konusu gayrimenkul ile ilgili en doğru karar verilip her konuyla ilgili ihtiyacınızın eksiksiz bir biçimde karşılanma durumu sağlanır.

Ülkemizde gayrimenkul işleri ne kadar detaylı ve bol seçenekli olarak ilerliyorsa, aynı şekilde uluslararası gayrimenkul işlemlerinde de süreçler kafa karıştırıcı ve yanıltıcı olabilmektedir. Bu durumların önüne geçebilmek için uluslararası piyasaya da hakim olan, yatırımcının ihtiyacına yönelik en doğru gayrimenkul seçeneğine yönlendirebilen, mevzuatlar ve idari işlemler hakkında doğru yönlendirmeler sağlayan uzman danışmanlardan hizmet almak her zaman mutlu edici sonuçlar doğurur.

ULUSLARARASI GAYRİMENKUL YATIRIM DANIŞMANLIĞI SÜREÇLERİ

Gayrimenkul yatırım danışmanlığı uluslararası alanda verilirken, danışan olarak gelen müşterilere yardımcı olmaya çalışan değerleme uzmanı danışmanlar bu süreç kapsamında, bilgisini edinmek istediğiniz her şeyin araştırmasını sizler için yapmaktadır. Konuya çok vakıf olmasanız dahi sizleri bilgilendirme maksadıyla tüm detay verileri toplayarak gerekli analizler ve sonuçları sizlerle raporlama halinde paylaşır.

Yapılacak her bir yatırım dikkat ve özveri gerektirdiğinden, bu alanda uzman kişilerin sizlerden gelen yatırım fikirlerinin ne gibi faydalar getireceğini ya da “ölü yatırım” olarak tabir edilen durumla karşılaşılma ihtimalini sizlerle paylaşması durumu söz konusudur. Yatırımcıların bu sebepten ilgili tüm mevzuatlar çerçevesinde yorumlanan yatırım süreçlerinin kendilerine katkılarını ölçüp tartması ve karar aşamasına daha çabuk gelmesi söz konusu olmaktadır.

Uluslararası gayrimenkul danışmanlık firmaları,  müşterilerinin yatırım düşündüğü ülkeler bazında yaptıkları araştırmalarda ilk olarak o ülkenin temel durumunun analizlerini ortaya çıkartmaktadırlar. Yatırımın yapılması planlanan sektörle ilgili detaylı araştırma yapılarak buradaki geçmiş yatırımların yatırımcılara nasıl bir fayda sağladığı araştırılır. Ardından gayrimenkulle ilgili araştırmalar yaparak bölgedeki ihtiyacı karşılayıp karşılamadığı, hedef kitlenin isteklerine uyup uymadığı gibi örneklendirilebilecek daha pek çok konu başlığı da mercek altına alınır.

Yabancı yatırımcı olarak gayrimenkulün o ülkede satışa sunulabilmesi için şartlarının ne olduğu, yasal sürecin nasıl ilerlemesi gerektiği gibi unsurlar yatırımcı tarafla paylaşılır. Bununla birlikte yatırımla ilgili olarak o ülkede vatandaşlık almak isteyen, oturum iznine ulaşmak isteyen ya da şirket açarak yatırımlarına devam etmek isteyenlerin bu hizmetlere ulaşmaları için neler yapmaları gerektiği gibi bilgiler de gayrimenkul yatırımcısı müşteri ile paylaşılmaktadır.

ULUSLARARASI GAYRİMENKUL YATIRIM DANIŞMANLIĞI
Scroll to top
de_DE_formalDE
Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?